Akupresura twarzy sposobem na zmarszczki

Jak działa akupresura twarzy na zmarszczki? Polega na nakłuwaniu odpowiednich części twarzy pod konkretnym kątem i utrzymywaniu jej w danym miejscu przez czas, który został wybrany przez specjalistę wykonującego taki zabieg. Igły umieszcza się w odpowiednio wybranych punktach, nazwanych bioaktywnymi. Mają one za zadanie rozszerzać naczynia krwionośne, a co za tym idzie poprawić przepływ krwi w danym obszarze twarzy. Tego typu zabiegi wpływają pobudzająco na wydzielanie się w organizmie wielu substancji, jak na przykład kolagenu, ale również skutkują uwalnianie się substancji aktywnych, które wzmacniają skórę, napinają ją, ale także sprawiają, iż skóra w lepszy sposób będzie przyswajała substancje wartościowe, a jednocześnie będzie w łatwiejszy sposób pozbywała się nagromadzonych toksyn. Twarz poddana takiemu zabiegowi o wiele szybciej się regeneruje, czyli walczy ze zwiotczeniami, zmarszczkami. Jest bardziej napięta, jędrna, zrelaksowana. Zobacz, co o zmarszczkach pisze zurnalistka.pl

Czy jeden zabieg wystarczy?

Niestety jeden zabieg to zdecydowanie za mało. Potrzebna jest ich cała seria, ponieważ skóra jest stymulowana stopniowo. Ważne aby podczas pierwszych zabiegów przygotować skórę do tego typu ingerencji oraz stopniowo sprawiać, by zyskiwała ona lepszą jędrność i była skłonna do samoregeneracji. Ilość zabiegów dopasowywana jest indywidualnie w zależności od tego, jak głębokie i duże są zmarszczki, które należy wyeliminować. Czasem też ilość zabiegów musi być zwiększona ze względu na indywidualne sposoby regeneracji skóry. U różnych osób działanie będzie różne. Może być ono silniejsze i szybsze, bądź też słabsze i wolniejsze. Dlatego też po każdym zabiegu należy obserwować skórę twarzy. Akupresura ma za zadanie pobudzić skórę do pracy, a więc efekty nie będą zauważalne od razu. Zabieg rozpoczyna proces samoodnowy, dlatego też na efekty trzeba czekać. Aby przyspieszyć ten proces, warto łączyć metody tzn. zabieg połączyć z codziennym stosowaniem kremu przeciwzmarszczkowego Richevon.

Jakie partie twarzy poddane są zabiegom?

W zależności od potrzeb klienta dobierane są odpowiednie obszary skóry twarzy, które poddaje się zabiegom. Zarówno okolice ust, ale również oczu. Możliwe jest usunięcie tak zwanych kurzych łapek, czy nawet zmarszczek, które są głęboko osadzone.

Dla kogo jest akupresura twarzy na zmarszczki?

To zabieg przeznaczony dla każdej osoby, która chce usprawnić mięśnie twarzy, wyeliminować zmarszczki, czy też polepszyć stan skóry, sprawić by była ona bardziej napięta, wyglądała młodziej. Warto jednak poinformować osobę, która będzie dokonywała zabiegu o wszelkich lekach przyjmowanych na stałe. Szczególnie ważne też jest powiedzenie o chorobach dotyczących krzepliwości krwi oraz branych lekach z tym związanych.

Czy akupresura boli?

Ważne, aby podczas zabiegu być całkowicie zrelaksowanym oraz nie napinać mięśni. Dzięki temu osoba dokonująca zabiegu będzie mogła wkłuć się w dobre miejsce oraz pod odpowiednim kątem. Wszelkie napinanie mięśni twarzy może powodować ból podczas zabiegu, dlatego też zaleca się całkowity relaks i spokój.

5 Replies to “Akupresura twarzy sposobem na zmarszczki”

 1. Fibiiii

  Byłam na tym!!!
  Bałam się że będzie bolało.,…
  Ale wiecie, jakie jaki czad? Mega przyjemne uczucie.
  Skóra się jakby po nim budzi do życia 🙂

 2. Ptysiaa

  Kupiłam ten Richevon na allegro i na początku byłam zła bo myslałam, że zostałam oszukana i nic to nie daje… Ale po miesiącu porównałam twarz ze zdjęciami i różnica była widoczna 😀 także trzeba cierpliwości!!
  A akupresura to dość stara metoda ale działa, chociaż ja wole peelingi kwasowe osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *