Botoks zmarszczki – najbardziej popularną metodą

Od lat medycyna estetyczna oferuje najróżniejsze zabiegi dla osób, chcących pozbyć się zmarszczek. Wybierać można spośród licznych metod: wypełnienia kwasami, mezoterapia czy botoks… To właśnie ten ostatni sposób wydaje się być najpopularniejszy. W medycynie estetycznej stosowany jest od niemalże 40 lat. Kochają go największe gwiazdy show – biznesu, choć nie wszyscy chętnie się do tego przyznają.

Według badań prowadzonych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chirurgii Plastycznej (American Society for Aesthetic Plastic Surgery) w 2008 roku w samych Stanach Zjednoczonych z zabiegu skorzystało ponad 3.7 miliona osób. Jednocześnie był to najpopularniejszy zabieg niechirurgiczny. Co ciekawe, liczba osób korzystających z dobrodziejstw botoksu, stale rośnie. To samo stowarzyszenie ogłosiło, że w 2015 roku z zabiegu skorzystało już 6 757 198 osób. W porównaniu z 2000 rokiem nastąpił wzrost aż o 759%.

ASAPS prowadziło badania, współpracując z niezależną firmą specjalizującą się w tego typu działaniach. Przez 18 lat (1997 – 2015) gromadzono informacje poprzez rozsyłanie kwestionariuszy do 16 tysięcy wykwalifikowanych specjalistów – dermatologów oraz chirurgów plastycznych. Biorąc pod uwagę szereg czynników, szacuje się, że margines błędu wynosi 5%.

Botoks na zmarszczki w Polsce

Powodów tak wysokiej popularności botoksu, także w naszym kraju, jest kilka. Przede wszystkim to bardzo skuteczny zabieg, a efekty widoczne są niemalże od razu – skóra staje się bardziej napięta, jędrna i gładka. Ostateczne rezultaty widać już po kilku dniach. Co więcej, cała wizyta trwa około 30 minut i niemalże od razu można wrócić do pracy oraz pozostałych zajęć. Wstrzykiwanie botoksu jest bezbolesne i dość bezpieczne. To sprawia, że ludzie na całym świecie chętnie korzystają z tej techniki. Botoks to szybkie, widoczne efekty. Dlatego też często jest wybierany jako zabieg przed wielkim wyjściem.

Za pomocą botoksu zmarszczki można retuszować bruzdy o różnej głębokości i stopniu utrwalenia. Obecnie istnieje możliwość dawkowania ilości preparatu, dzięki czemu lekarz unika efektu maski. Dlatego też tak istotne jest korzystanie z usług, oferowanych przez profesjonalne gabinety.

Boisz się ostrzykiwania? Wypróbuj domowe metody.

O ogromnej popularności toksyny botulinowej, świadczy niebezpieczny trend, obecny w świecie od kilku lat. Są to tzw. botox party. Jak sama nazwa wskazuje, są to imprezy towarzyskie, podczas których panie spotykają się, bawią, tańczą, rozmawiają, zazwyczaj spożywają niskoprocentowy alkohol, a w wyznaczonym miejscu lekarz wykonuje zastrzyki z botoksu. Z założenia taka forma przeprowadzania zabiegu ma wyeliminować stres związany z wizytą u lekarza. Choć zabieg jest stosunkowo bezpieczny, to nie oznacza to, że wykonywany może być w każdych okolicznościach. Lekarz musi mieć sterylne warunki oraz chociażby dobre oświetlenie, o które dość trudno w zwykłym domu. Nie wystarczy prywatna lampka, stojąca przy fotelu. Przed zabiegiem nie należy też spożywać alkoholu. Dotyczy to tak naprawdę każdego zabiegu. Co najważniejsze, w takich warunkach, lekarz najczęściej nie ma dostępu do leków oraz innych środków niezbędnych w razie powikłań. Nikt nie da nam gwarancji, że nawet w najlepszym gabinecie, nie dojdzie do komplikacji. Choć to mało prawdopodobne, to taka możliwość zawsze istnieje. W profesjonalnym gabinecie lekarz ma lepsze możliwości szybkiego reagowania. To wszystko sprawia, że toksynę botulinową powinno się wstrzykiwać tylko w profesjonalnych placówkach.

Botoks to nie najnowszy wynalazek w walce ze zmarszczkami. Korzystają z niego miliony osób na całym świecie, doceniając jego skuteczność. Na jego popularność wpływają takie czynniki, jak szybkość i bezbolesność zabiegu, czy brak okresu rekonwalescencji. To wszystko jednak nie powinno sprawiać, że procedurę samego zabiegu zaczniemy bagatelizować i traktować jak zwykłą wizytę u kosmetyczki.

Po tego typu zabiegach pamiętajmy jednak o codziennej pielęgnacji twarzy np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon – dzięki temu będziemy mogli się cieszyć efektami zabiegu dłużej.

Previous Article

6 Replies to “Botoks zmarszczki – najbardziej popularną metodą”

  1. Ana

    Najgorzej jak babki chodza do niesprawdzonych ”specjalistow” i potem leca od razu na solare i sie dziwia i placza ze puchna albo im twarz ropieje. Trzeba troche myslec jednak…
    Botox to chyba nie dla mnie na razie richevon mi wystarcza i spelnia swoje zadanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *