Jak wybrać skuteczny wypełniacz zmarszczek?

Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już po 20 roku życia szczególnie u właścicielek cery suchej, panie posiadające skórę tłustą lub mieszaną znacznie później odczują oznaki starzenia się. Jednak już między 25 a 30 rokiem życia większość kobiet zastanawia się nad sposobem zmniejszenia widoczności pierwszych zmarszczek. Pojawia się wówczas zainteresowanie licznymi metodami kosmetycznymi jak i medycznymi. Jednak w początkowym okresie warto postawić na rozwiązania długofalowej pielęgnacji, a decyzję o poddaniu się zabiegowi odłożyć na później.

Skuteczny wypełniacz zmarszczek w kremie

W szerokim wachlarzu dostępnych metod przeciwzmarszczkowych kremy (np. Richevon), których zadaniem jest ich redukcja stanowią rozwiązanie raczej ekonomiczne. Musimy wprawdzie stosować je przez dłuższy czas lub na stałe, więc przez lata uzbiera się znaczna suma na nie wydana, jednak będzie ona tak rozłożona w czasie, że nawet tego specjalnie nie odczujemy.

Kremy będą skutecznym wypełniaczem zmarszczek dla kobiet młodych, jak również znajdą zastosowanie u pań, które poddały się zabiegom medycyny estetycznej i kontynuują odpowiednie działania pielęgnacyjne dla utrzymania zadowalającego efektu jaki udało im się uzyskać.

W składzie kremów wypełniających zmarszczki znajdziemy szereg substancji aktywnych, które pozytywnie oddziałują na kondycje skóry, jej jędrność oraz sprężystość. Pośród nich ważne miejsce zajmują takie substancje jak kwas hialuronowy, kolagen czy koenzym Q10.

Rodzaje wypełniaczy zmarszczek

Na rynku dostępne są różne rodzaje wypełniaczy zmarszczek. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z któregoś z nich powinniśmy dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania i potrzeby związane z tą kwestią. Jeśli chcemy działać regularnie i długofalowo to odpowiedni krem będzie właściwym rozwiązaniem, jeśli natomiast zależy nam szybkiej i widocznej zmianie warto wybrać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i zdecydować się na jedno z bardziej profesjonalnych rozwiązań.

Trwałe wypełniacze zmarszczek

Trudno w kontekście efektów zabiegowych czy stosowania kremów mówić o rezultacie, który już nie ulegnie zmianie, bo to większość z nas rozumie przez trwałość. W przypadku takich zabiegów jak kwas hialuronowy czy botoks rezultaty utrzymują się przez okres kilku miesięcy. Jeśli zastosujemy ostrzykiwania z zastosowaniem własnej tkanki tłuszczowej możemy cieszyć się rezultatami przez kilka lat. Jednak do większości zabiegów trzeba wracać i regularnie je powtarzać aby wciąż wyglądać młodo. Pamiętajmy również, że nasza skóra jest podatna na wszelkie czynniki zewnętrzne, które wpływają na jej kondycje, a tym samym na utrzymywanie się efektów zabiegów i pojawianie się nowych zmarszczek.

Wypełniacz zmarszczek – apteka

Wypełniacze zmarszczek znajdziemy również w aptece. Są to najczęściej skoncentrowane środki, zawierające wysokie ilości składników aktywnych do stosowania miejscowego na pojedyncze zmarszczki. Ich zakupu można dokonać jedynie w aptekach, z uwagi na zawartość poszczególnych substancji. Jeśli poszukujesz więc jednego z pierwszych w swoim życiu rozwiązań, które pomoże Ci w pozbyciu się zmarszczek warto również zapytać o radę farmaceutę. Wskazane jest zapoznanie się ze składem poszczególnych preparatów, sprawdzenie ich działania na skórę i dopiero wówczas podjęcie ewentualnej decyzji o dokonaniu zakupu.

Previous Article
Next Article

5 Replies to “Jak wybrać skuteczny wypełniacz zmarszczek?”

 1. Oli

  Tylko nie każdego jest stać na takie kremy i zabiegi.. Weźcie to pod uwagę.
  Ja np. nie mogę sobie na razie na zabiegi pozwolić ale lubię maski z kawy albo białka kurzego i raz na jakiś czas sobie coś takiego zrobię, może nie widać jakichś spektakularnych efektów ale samopoczucie że robię coś dla siebie to jest to.

 2. Lucynka

  A co sądzicie o takim zabiegu jak wampirzy lifting? To dla was jest spoko czy nie bardzo?
  Bo mnie jakoś to trochę obrzydza i zastanawiam się, jak daleko jeszcze medycyna estetyczna będzie w stanie się posunąć..

 3. Regina Falangie

  Niektóre kremy kosztują fortunę i nic nie ma efektu albo tak ściągają że to jest bardzooo nie przyjemne. Richevon jest chyba najbardziej zbliżony w formule do takiego kremiku nawilżającego a sama nie wiem jak to się dzieje że nie ściąga a skóra się napina i nie jest już tak dużo zmarszczek np. na czole jak się go regularnie wklepuje i wmasowuje w twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *