Likwidacja zmarszczek

Choć drobne linie i zmarszczki są normalną częścią procesu starzenia, pewne nawyki mogą uczynić je bardziej prawdopodobne, gdyż mogą rozwijać się w młodym wieku. Palenie przyspiesza starzenie się i marszczenie się skóry, szczególnie wokół ust i oczu. Palenie papierosów powoduje przedwczesne starzenie się i objawy takie jak zmarszczki. Nikotyna z zapalonego papierosa bardzo szybko przedostaje się do krwiobiegu, przez co uszkodzeniu ulegają naczynia krwionośne, a następnie płuca i oskrzela. W efekcie skóra jest pozbawiona tlenu i składników odżywczych, których potrzebuje do zachowania zdrowiej i młodzieńczej skóry. Choć drobne linie nad ustami i gdzie indziej na twarzy są najbardziej widoczne, palenie powoduje powstawanie zmarszczek także gdzie indziej. Na szczęście, wiele zabiegów może przywrócić skórze bardziej młodzieńczy wygląd. Należy natychmiast zaprzestać palenia. Kontynuując, pogorszy nam się stan skóry i przyczyni się do tworzenia nowych zmarszczek. Papierosy zawierają także inne toksyczne substancje chemiczne, które rozkładają kolagen i elastyny oraz powodują zmarszczki.

Likwidacja zmarszczek za pomocą kremów

Najbezpieczniejszymi sposobami, poza zdrowymi nawykami i domowymi kuracjami, jest stosowanie kremów (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon). Ze względu na zwiększoną skłonność do przesuszania się skóry osoby palące powinny odpowiednio nawilżać i odżywiać skórę. Należy wybierać te kremy, które zawierają między innymi witaminę E, C, A, kwas hialuronowy, koenzym Q10 i kolagen.

Jedz pokarmy bogate w witaminę C, takie jak pomarańcze, grejpfruty, papaje i czerwoną papryką, lub zażywaj codziennie witaminę C. Jego składnik jest kluczowym elementem budowy kolagenu i jest również silnym przeciwutleniaczem, który chroni skórę przed marszczeniem.

Papierosy są dwa razy bardziej zdradliwe niż słońce. Warto stosować szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej co najmniej 20 minut przed wyjściem na zewnątrz. Ekspozycja na słońce przyczynia się do powstawania zmarszczek i pogarsza istniejące zmarszczki. To uszkadza kolagen i upośledza syntezę kolagenu, co czyni szkody na skórze i cierpi z powodu palenia jeszcze gorzej.

Domowe zabiegi nie dają pożądanych efektów, można rozważyć zastosowanie zabiegów kosmetycznych. Usunąć zmarszczki wokół oczu i ust można za pomocą peelingu chemicznego. Podczas peelingu, dermatolog będzie stosował roztwór kwasu bezpośrednio na twarz, aby wypalić pomarszczoną skórę. Zastrzyki z toksyny botulinowej lub Botox, aby zminimalizować powstawanie zmarszczek. Zastrzyki te działają przez paraliżując lub osłabiając mięśnie wokół ust aby pozbyć się marszczenia skóry spowodowane przez powtarzające się ruchy w ustach podczas wdechu i wydechu dymu papierosowego. Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego mają głównie za zadanie wypełnienie zmarszczek i fałdów, przywrócenie objętości tkanek.

Systematyczne ćwiczenia twarzy są skutecznym sposobem zapobiegania przyszłym zmarszczki.

Znane są różne skutki uboczne palenia tytoniu. Przeważnie walcząc z nałogiem kładzie się nacisk przede wszystkim na chorobę nowotworową, której występowanie w dużej mierze potęgują papierosy. Niewiele osób natomiast zastanawia się jaki wpływ wywiera ta używka na nasz wygląd. Dodatkowym powodem do zrezygnowania z papierosów będzie więc fakt, że przyspieszają one proces starzenia, powodując powstawanie zmarszczek.

Previous Article
Next Article

7 Replies to “Likwidacja zmarszczek”

  1. Hania

    A ja mysle ze wlasnie zabiegi domowe sa sensowne bo na pewno nie zaszkodza moga jedynie pomoc a jak ktos laczy to z dobrym kremmem i masazami to na pewno duzo wiecej dadza

  2. Ewelinas

    Ja Richevonu zaczęłam używać jakieś 2 miesiące temu na rano, na noc wklepuje odrobinę olejku rycynowego i jestem zaskoczona pozytywnymi efektami takich zabiegow naprawde !

  3. Ela

    Palaczy łatwo rozpoznać własnie po zmarszczkach, po żółtych zębach i palcach, po szarej skórze.. Ale to jakoś ich nie odstrasza. Sama walczę z mężem żeby rzucił, ale on mnie wcale nie słucha. Może argument o zmarszczkach zadziała bo on tak lubi się pindrzyć..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *