Makijaż permanentny: na czym polega i czemu warto go zastosować?

Makijaż permanentny co to i czemu warto go zastosować?

Makijaż permanentny brwi, czy inne rodzaje makijażu trwałego takie jak makijaż permanentny ust, czy makijaż permanentny oczu to bardzo popularny sposób na trwały makijaż bez kupowania wielu kosmetyków. Makijaż permanentny brwi jest częściej spotykany. Specjalistki od makijażu trwałego wypracowały różne metody wykonywania tego zabiegu.

permanentny makeup
Makijaż permanentny brwi – metody

Mamy zasadniczo trzy metody trwałego makijażu brwi.

Makijaż permanentny brwi metoda włoskowa i makijaż permanentny brwi metoda piórkowa.

Obie metody są do siebie bardzo podobne. Polegają na nakładaniu małych linii przypominających włoski. Dzięki temu makijaż permanentny jest wyjątkowo subtelny i wykonany bardzo precyzyjnie. To idealny sposób na trwały makijaż brwi w momencie, kiedy mamy niewielkie ubytki w owłosieniu w tych okolicach. Przede wszystkim taki makijaż permanentny daje nam bardzo naturalny efekt.

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania

Makijaż permanentny brwi tą metodą jest przede wszystkim przeznaczony dla Pań, które nie mają swoich brwi. Metoda włoskowa byłaby w takim przypadku zbyt czasochłonna, a wypełnienie całego rysunku brwi kolorem sprawi, że będą nie tylko wyraźniejsze, ale także taki makijaż będzie znacznie trwalszy ze względu na większą ilość zużytego tuszu. Cieniowanie doda efektu trójwymiarowego, co pozwoli na delikatny wygląd.

Makijaż permanentny ust

Jest bardzo dobrym sposobem na ich powiększenie. Mimo, że jest to metoda dość inwazyjna, to daje praktycznie natychmiastowe rezultaty. Najpierw usta są konturowane, by wyrównać ich kształt. Później wypełniane są stopniowo wybranym barwnikiem. Dostosowuje się jego kolor pod karnację, ale także pod urodę klientki. Usta są barwione w sposób cieniowany. Nie tylko je to powiększa, ale daje efekt naturalny, ponieważ czerwień wargowa nie jest rozłożona równomiernie.

Makijaż permanentny oczu

Polega na niewielkiej kresce na powiece tak, by optycznie powiększyć oko. Czasem kreska dodawana jest także na dole powieki. Rzęsy wydają się zagęszczone, a przede wszystkim powiększają się oczy.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Makijaż trwały, czy to ust, czy oczu utrzymuje się przez około kilka lat, w zależności od użytego tuszu. Po tym czasie warto wykonać lekką korektę.

make-up brwi

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do takiego zabiegu jest:

  • ciąża i karmienie piersią
  • alergia na tusz
  • rany i wysypka w obrębie miejsca zabiegowego
  • świeża opalenizna
  • złe samopoczucie, choroba, niedawna ekstrakcja zęba

Przed zabiegiem warto wykonać test alergiczny wprowadzając niewielka ilość tuszu pod skórę.
Dzięki temu sprawdzimy, czy nie mamy uczulenia na tusz. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych zawsze wykonuje się taki test, zanim kosmetyczka podejmie się
wykonania całego zabiegu. Warto wykonywać zabieg w renomowanych gabinetach. Oszczędność nie powinna nami kierować, zwłaszcza że tylko dobre stylistki potrafią wykonać
makijaż, który będzie elegancko wyglądał i dobrze utrzymywał się przez długi czas. Ważne jest także odpowiednie dobranie metody do indywidualnego przypadku.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE KOSMETYCZNYM
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

Previous Article
Next Article

One Reply to “Makijaż permanentny: na czym polega i czemu warto go zastosować?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *