Usuwanie zmarszczek falami radiowymi

Zabieg radiofrekwencji to prawdziwa innowacja w medycynie estetycznej. Obecne kanony piękna jasno wyznaczają współczesne trendy. Skóra ma być dzisiaj nieskazitelna i młoda, niedopuszczalne są jakiekolwiek niedoskonałości. Oznaki starzenia są uznawane za niedbalstwo. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają sprostać tym wymaganiom, bez wydawania fortuny ani narażania się na ból i długą rekonwalescencję.

Radiage – usuwanie zmarszczek falami radiowymi

Usuwanie zmarszczek falami radiowymi to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjne dla całego organizmu. Dermatolodzy uznają, że to doskonała alternatywa dla operacji przy użyciu skalpela. W dodatku wykorzystać ją można na każdy rodzaj zmarszczek.

Na czym polega radiage?

Usuwanie zmarszczek falami radiowymi przynosi najlepsze efekty w przypadku bruzd, które nie są zbyt głębokie. To zabiegi dedykowane osobom, które dopiero zauważyły pierwsze niekorzystne objawy starzenia się skóry. Najlepsze efekty uzyskuje się w zwalczaniu zmarszczek na twarzy – na policzkach, w okolicach oczu (kurze łapki), bruzdy nosowo wargowe i zmarszczki palacza. Fale radiowe wykorzystuje się też w celu zwalczenia wiotczenia skóry na szyi i opadających powiek.

Sam zabieg trwa kilka minut i nie jest bolesny – pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie (dla tych o niskim progu bólu przewidziane są miejscowe kremy przeciwbólowe). Metoda oparta jest na tej samej zasadzie co termolifting, ale radiage wnika tylko w tkankę łączną i głębokie warstwy skóry, omijając komórki tłuszczowe. Fale radiowe rozgrzewają skórę i docierają w jej głąb, pobudzając jednocześnie kolagen i elastynę do wzmożonej produkcji.

Zabieg falami radiowymi nie wywołuje niebezpiecznych powikłań ani uciążliwych skutków ubocznych. Pacjent nie wymaga hospitalizacji, może od razu wrócić do dotychczasowej aktywności. Skóra może być jedynie zaczerwieniona, ale efekt ten znika najczęściej jeszcze tego samego dnia.

Na jakie efekty można liczyć?

Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zabieg falami radiowymi powinien być wykonany w renomowanym gabinecie dermatologicznym lub klinice medycyny estetycznej. Może go przeprowadzać tylko wykwalifikowany specjalista, przy wykorzystaniu sprzętu najnowszej technologii. Tylko wtedy można uniknąć niepożądanych powikłań, na przykład w formie poparzeń skóry. Jeśli zostaną zachowane najwyższe standardy przeprowadzania radiofrekwencji, zabieg ten jest w pełni bezpieczny.

Jego efekty są widoczne od razu, natomiast na te pożądane trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Tyle czasu trwa naturalna regeneracja komórek, które zostały pobudzone do odnowy. Skóra zostaje optymalnie wygładzona, zmarszczki znikają. Twarz jest idealnie napięta i promienna, zyskuje jednolity koloryt.

Oczekiwane efekty można uzyskać poprzez całą serię zabiegów radiofrekwencji. Ilość i częstotliwość ich wykonywania jest ustalana indywidualnie z lekarzem. Najczęściej są to 2-3 zabiegi, w dwutygodniowych odstępach.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są skuteczne, jednak nie są trwałe. W przypadku zastosowania fal radiowych utrzymują się przez okres 12-18 miesięcy. Po tym czasie serię można powtórzyć.

Aby cieszyć się efektami jak najdłużej warto również włączyć do swojej codziennej pielęgnacji kremy przeciwzmarszczkowe np. Richevon.

Previous Article
Next Article

5 Replies to “Usuwanie zmarszczek falami radiowymi”

 1. Monika

  Fajne takie zabiegi ja właśnie sobie wykupiłam całą serię byłam już na pierwszym i powiem wam że nic nie boli nie ma żadnego opuchnięcia a skora jakaś taka rozpromieniona i w ogóle

 2. Dominika

  Wiem że lasery mają rożne zastosowanie i są w stanie pobudzić komórki do produkcji kolagenu więc na pewno są skuteczne i raz na jakiś czas powinno się z nich skorzystać.
  A rano i wieczorem dobrze nawilżać np. kremem richevon czy też olejkami takimi które są do kupienia w drogerii i można je też na inne partie ciała czy na włosy stosować

 3. Hope

  Ja poszłam z polecenia na taki zabieg ultraformer czy coś i wystarczył tyko jeden a skóra wygląda dużo dużo fajniej niż przedtem i się jakoś tak napięła więc warto zaoszczedzić i trochę w siebie zainwestować bo samo nic się nie zrobi!!!

 4. Ariela

  A te fale radiowe są w ogóle bezpieczne? Jakoś nie wydaje mi się, że są … Nie lepiej zainwestować w jakieś domowe, naturalne sposoby?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *